155. árverés - 147. tétel
Széchenyi István, gróf
Javaslat a magyar közlekedési ügy rendezésérül
(Pozsony, 1848. Belnay ny.) |
(8)+9-134+(2)p.+1 térk. (színes, kihajt.) Első kiadás. |
Az elülső borító jobb alsó sarkában ajándékozó sorok: "Rudics Méltóságos [...] Gr Széchenyi Istvántól." A szerző 700 példányt ajándékozott el a műből, a bejegyzés valószínűleg munkatársától, Tasner Antaltól származik. A dedikáció címzettje Rudics József Bács-Bodrog vármegye főispánja volt.
A mű Magyarország közlekedési irányelveit fekteti le. 2000 példányban jelent meg. Széchenyi más irányú elfoglaltságai miatt csak a bevezetőt írta, a javaslatot munkatársai, köztük Kovács Lajos, Clark Ádám és Tasner Antal készítették. Példányunk a háromszínű térképváltozatot tartalmazza. |
Korabeli félvászon-kötésben. Az eredeti borító bekötve. Körülvágatlan példány. |
Poss.: Ernst Lajos gyűjteményi bélyegzőjével. |
Szentkirályi: 140. |