155. árverés - 5. tétel
Baróti Szabó Dávid
Kisded szó-tár, melly A' ritkább Magyar szókat az A. B. C. rendi szerént emlékeztetö versekbenn elő-adja
Kassán, 1784. Landerer M. |
104p. Első kiadás. |
A Kisded szótár fontos nyelvtörténeti forrásmunka: a szerző ritka régi és tájnyelvi szavakat gyűjtött össze hexameteres formában. A végén levő "Toldalék" Verseghy Ferenc műve. |
Aranyozott gerincű, XX. század eleji félvászon-kötésben. |
Poss.: Dr. Ballagi Mór gyűjteményi bélyegzőjével. |
Szüry: 0 |