Érdekel
Részletes kereső
Magyar
English
Rólunk
Kapcsolat
Könyvek
Aukciók
Vásárlás
Linkek
Facebook
bookline.hu
Magyar Antikváriusok Egyesülete
axioart.com
ILAB
GyIK
[Korábbi aukciók]
157. árverés
Tételek [1-3]
Balaton [4-5]
Tételek [6-8]
Botanika, kertészet [9-11]
Céhes emlékek [12-14]
Tételek [15-16]
Erdély [17-19]
1848-1849 [20-22]
Fénykép, fényképészet [23-30]
Fotóművészet [31-33]
Tételek [34-42]
Hungarica [43-45]
Ifjúságunk kedvencei [46-51]
Jeles magyarok könyvárából [52-53]
Tételek [54-56]
Kézirat [57-72]
Kner-nyomtatvány [73-74]
Különleges ajánlások [75-87]
Lóismeret [88-89]
Tétel [90]
Magyar avantgárd [91-95]
Magyar miniszterelnökök [96-99]
Magyar művészet a XX. században [100-104]
Magyar nemesi felkelés [105-107]
Tételek [108-109]
Metszet, látkép [110-112]
Tételek [113-115]
Oklevél [116-118]
Országgyűlésünk története [119-120]
Orvostörténet [121-122]
Ősnyomtatvány [123-125]
Tételek [126-127]
Politikai vitairatok [128-129]
Tételek [130-131]
Régi Magyar Könyvtár [132]
Tételek [133-136]
Szecessziós könyvillusztráció [137-140]
Széchenyi István gróf és kora [141-157]
Tétel [158]
Térkép, atlasz [159-174]
Tétel [175]
XVI. századi nyomtatványok [176-178]
Tragikus sorsfordulók [179-180]
Utazás [181-184]
Vadászat [185-186]
A világirodalom remekei [187-195]
Tételek [196-199]
157. árverés - Botanika, kertészet 9-11
9. tétel
Csapo Jó(z)sef
Uj füves és virágos magyar kert, mellyben mindenik fünek és virágnak Neve, Neme, Ábrázatja, Természete és Ezekhez képest külömbféle Hasznai, értelmessen meg-jegyeztettek ~ által. Második nyomtatás.
Posonyban és Pesten, 1792. Füskuti Landerer Mihály.
Részletek >>
10. tétel
(Diószegi Sámuel — Fazekas Mihály)
Magyar fűvész könyv. Melly a' két magyar hazábann találtatható növevényeknek megesmerésére vezet, a' Linné alkotmánya szerént. I-II. rész [egybekötve].
Debreczenbenn, 1807. Csáthy.
Részletek >>
11. tétel
Az önn' maga tapasztalásából tanító okos, gondos és értelmes Kertész. A' vagy eggy csalhatatlan Kertész-Könyv, még az ollyanoknak is, a' kik a' Kertészségben járatlanok, és Veteményes, 's Gyümöltsös Kertjeiket magok ültetik, mívelik, és abból hasznot látni akarnak. Ehez járúl eggy a' szobában, kivált télen által szoros helyre szorított Virágos Kertecske. A' legjelesebb Kertész-könvyvek' használása után kiadta I. B. M. Magyarra fordította Sz. J. O. D.
Kassán, 1824. Vajda Pál (Werfer Károly ny.)
Részletek >>