102. árverés - 43. tétel
(Bedeő Pál)
Magyarok' Története a Vezérek' és Királyok' képeivel. Harmadik kiadás.
Pozsonyban, 1844. Bucsánszky Alajos. |
(2)+128p. |
A magyar vezéreket és királyokat ábrázoló, szövegközti fametszetek a Nádasdy-féle "Mausoleum" alakjainak egyszerűsített másolatai, történelmi eseményeket és helyeket ábrázoló keretben. |
Későbbi vászonkötésben. A híres "Életünket és vérünket..." jelenetet ábrázoló, eredeti borító felragasztva. |