109. árverés - 23. tétel
Burtin, Francois-Xavier de
Traité théorique et pratique des connoissances.... Tome(s) I-II.
Bruxelles, 1808. Weissenbruch. |
XIV+445p.+1t. (a szerzőt ábrázoló rézmetszetű címkép); XX+428p.+1t. (rézmetszetű címkép) |
A kezdő festménygyűjtőknek szánt elméleti és gyakorlati kézikönyv vastagpapíros, a szerző által aláírt luxusváltozata. Néhány példányban készülhetett, ajándékozási célokra. Burtin brüsszeli orvos volt. Magyar szempontból az teszi érdekessé a darabot, hogy a neves diplomata-műgyűjtőnek, gróf Apponyi Antalnak szóló nyomtatott ajánlás mellett az első kötet előzéklapjának hátoldalán a szerző szintén neki szóló autográf, latin nyelvű dedikációja olvasható. |
Díszesen aranyozott gerincű, korabeli félbőr-kötésben. Kis kopásoktól eltekintve szép, körülvágatlan példány. Luxury edition, inscribed by the author. Contemporary half leather, spine richly gilt. Poss.: Esterházy Albert gróf könyvjegyével (ő Apponyi lányának, Máriának volt a férje). |