111. árverés - 43. tétel
Hauszmann Alajos
A magyar királyi vár — Die ungarische Königsburg — Le chateau royal de Hongrie
Bp., (1912. Hornyánszky Viktor ny.) |
54+(1)p.+25t. (1 színes térkép+24 fény-nyomat, hártyapapírral védve) |
A gyönyörű, haránt alakú díszalbum készítésével gróf Khuen-Héderváry Károly miniszterelnök bízta meg Hauszmannt, aki 1891-től (Ybl Miklós halála után) a királyi vár építését vezette. |
Gottermayer Nándor műhelyében készült, díszesen aranyozott, kiadói bőrkötésben. Az első kötéstáblán aranyozott, két angyal által tartott, koronás címerrel. Aranymetszéssel díszítve. A gerincen kis sérülésekkel, az első táblán apró folttal. Richly gilt original leather. Spine slightly damaged. |