Pest, 1846. Hartleben Konrád Adolf. |
155p. Első kiadás. |
A mű a szerző egyetlen — az ítészek szerint nem túl sikerült — regénye. Petőfi 1846 tavaszán Szalkszentmártonban írta a művet, ahol szülei fogadót és mészárszéket béreltek. Ezt az időszakot nevezi az irodalomtörténet-írás a költő válságkorszakának. |
Kopott aranyozású, korabeli félvászon-kötésben. Contemporary half cloth. Spine slightly worn. Szüry: 3610. |