121. árverés - 10. tétel
Dugonics András
Etelka, egy igen ritka magyar kis-aszszony Világos-váratt, Árpád és Zoltán fejedelmink' ideikben. I-II. könyv [egybekötve].
Posonyban és Kassán, 1788. Füskúti Landerer Mihály. |
1t.+(6)+351p.+1t.+(2)+394p. Kétszínnyomású címlapokkal és szövegközti rézmetszetekkel. |
Az első eredeti magyar regényként emlegetett mű első kiadása. A piarista szerző már 1786-ban elkészült a munkával, de a cenzúra miatt csak ekkor láthatott napvilágot. Az Árpád-korban játszódó, de az udvar németesítő politikája elleni aktuális üzenetet közvetítő kötet óriási siker lett, főleg a hölgyek körében volt népszerű. Ennek köszönhető, hogy rövid időn belül további két kiadása is megjelent (1791, 1805). |
Kopottas gerincű, korabeli bőrkötésben. A gerincen kis sérülésekkel. Contemporary leather. Spine worn, slightly damaged. Szüry: 1024. |