121. árverés - 125. tétel
A Nagyváradi Vöröskereszt Egylet bottyáni Pallay Lajosné számára készített díszalbuma.
A megajándékozott által a háborúban megsérült katonák ápolására alapított "Jobb Kéz Osztály" egyéves fennállása alkalmából készített emlékalbum. Első két levelén a szöveget kézzel festett és aranyozott, növényi ornamensekkel gazdagon díszített keret övezi, a másodikat öt bájos életkép is ékesíti. A további lapokon több, mint 100 aláírás található, az első gróf Széchenyi Miklós váradi püspöké. |
Díszesen aranyozott bőrkötésben. Az első kötéstábla négy sarkát szőlőlevelet formázó rekeszzománcok díszítik. Középen ezüst címerpajzson Eötvös-idézet olvasható. A hátsó táblán csúszógombok találhatók. Aranymetszéssel díszítve. Piros-fehér zsinóron lógó viaszpecséttel, fatokban. Az album számára kulcsra zárható, üvegezett fedelű fadobozt készítettek. Richly gilt original leather in wood case. |