121. árverés - 160. tétel
Bethlen, (János gróf) Joannes
Rerum Transylvanicarum libri quattor, Continens res gestas Principum ejusdem ab Anno 1629. usque ad An(num) 1663.
(Nagyszeben), 1663. (Szenczi Kertész Ábrahám ny.) |
(16)+447+(8)p. |
A páratlan forrásértékkel bíró mű első kiadása. A következő évben Amszterdamban is megjelent. Szerzője az Erdélyi Fejedelemség kancellárja, az erdélyi politika egyik alakítója volt. |
Restaurált, XVIII. századi bőrkötésben. Restored 18th century leather. Apponyi: 884.; RMK II 1022. |