121. árverés - 7. tétel
De Gerando, (Ágost) A.
Ueber den öffentlichen Geist in Ungarn seit dem Jahre 1790. Von ~.
Leipzig, 1848. J. J. Weber. |
VI+(2)+448p.+1 színes, kihajt. térk. |
A francia származású szerző egy Teleki lányt vett el feleségül, akivel Erdélyben telepedett le. Megírta Erdély történetét, majd belekezdett e nagyszabású munkába, amelyben bemutatja a reformkori Magyarországot, a közelmúlt történelmét, és a politikai viszonyokat. Részletesen ír a nemzetiségi kérdésről is, amelyet egy néprajzi térképpel is illusztrál. A magyar ügy lelkes híveként célja a külföldi közvélemény megnyerése volt. A mű először franciául jelent meg, ugyanebben az évben. De Gerando a szabadságharc idején a magyar-francia diplomáciai kapcsolatok kiépítését segítette. |
Aranyozott gerincű, későbbi vászonkötésben. Az eredeti borító bekötve. Later cloth, spine gilt. Original cover bound inside. Szántai: Gerando 2. |