121. árverés - 82. tétel
Losontzi István
A' szent históriának summája, mellyben Az Isten Anyaszentegyházának... dolgai... elő adattatnak. És most Magyar Ország' kis tükörével... meg-bövitetvén ki-botsáttatott.
Posonyban, 1771. Landerer János Mihály ny. |
144p.+1 határszínezett, kihajt. térk. |
Losontzi honismereti tankönyvének ritka első kiadása. A következő már a több, mint száz éven keresztül ismert "Hármas kis tükör" címet viselte. A mű egyike a legtöbbször megjelent magyar tankönyveknek. A következő évszázad végéig használták, a mintegy 50 ismert kiadás mellett máig bukkannak fel ismeretlen darabjai. Mikoviny térképe eredetileg Bél Mátyás Compendium-ához készült. |
Restaurált, korabeli bőrkötésben. A levelek felső sarkán halvány folttal. Retsored contemporary leather. Leaves slightly stained. Szüry: 2840.; Szántai: Fritsch 1. |