126. árverés - 129. tétel
Élet és literatúra. 1826. Első, második, harmadik, negyedik rész.
Pesten, 1826. Petrózai Trattner Mátyás. |
312p. |
Kölcsey Ferenc és Szemere Pál régóta tervezték egy kritikai folyóirat indítását. 1826-ban — az Aurora-kör tagjaival (Kisfaludy Károly, Toldy Ferenc, Vörösmarty) folytatott egyeztetés nyomán — jelent meg az első évfolyam, amelyet további három követett. A szerkesztő Szemere lett. |
Enyhén sérült, korabeli papírkötésben. Szűry: 1080.; Lakatos: 245. |