126. árverés - 239. tétel
Kollar, (Ádám Ferenc) Adamus Franciscus
De Originibus et Usu perpetuo potestatis Legislatoriae circa sacra Apostolicorum Regum Ungariae libellus singularis
Vindobonae, 1764. Typis Joannis Thomae de Trattner. |
174p. |
A szlovák származású szerző a felvilágosult abszolutizmus híveként éles támadást intéz munkájában a nemesi és egyházi kiváltságok ellen. Bár az udvar támogatta a könyv kiadását, a rendek és a főpapság elérte, hogy Magyarországon betiltsák terjesztését. |
Enyhén kopottas, aranyozott gerincű, XX. század eleji félbőr-kötésben. |