126. árverés - 295. tétel
Papai Pariz Ferencz
Pax corporis. Az-az: Az emberi Test Nyavalyáinak Okairól, Fészkeiről, 's azoknak Orvoslásának módgyáról való Tracta. Mellyet... öszve-szedett... 's... Magyar nyelven ki-adott: ~... Mostan pedig újjabban, az Auctor Fia' Papai Pariz Andras M. D. Inspectioja, 's némelly helyeken tett igazitása alatt, sokaknak várásokra, Világra bocsáttatott.
Kolosvaratt, 1747. Acad Betűkkel. |
(10)+410+(5)p. A címlap, valamint további két levél (§2-3) másolattal pótolva. |
Az először 1690-ben megjelent, első magyar nyelvű orvosi könyv ötödik kiadása (bővebben lásd Borda 15. sz. ajánlójegyzékét). |
Restaurált, korabeli bőrkötésben. Győry: 205. old. |