126. árverés - 311. tétel
Martonfalvi (Tóth) György
~ taneto és czafolo theologiaja. Mellyet Amesius és Vendelinus szerint írt azoknak kedvekért, a' kik az igaz Theologiat, és Vallást, hamar kévánnyák meg-tanulni: és mellyet, ezen jó végért, a' Debreczeni Collegium, a' maga költségén nyomtattatott ki.
Debreczenben, 1679. Rosnyai János ny. |
(24)+628+(32)p. |
A szerző Várad eleste (1660) után diákjaival Debrecenbe menekült, ahol a református kollégium tanára, majd rektora lett. A diákok körében rendkívül népszerű tudós idejében indult el a kollégium európai szinvonalú oktatási intézménnyé fejlődése. Pedagógiai munkásságát a szakirodalom Apáczai Csere Jánoséhoz hasonlítja. Számos műve jelent meg nyomtatásban, e munkáját tankönyvként használták. |
Aranyozott gerincű, XX. század eleji félpergamen-kötésben. A címlap, valamint néhány levél javítva, az utolsón apró szöveghiánnyal, ettől eltekintve szép példány. Könyvtári duplum. RMK I/1231. |