126. árverés - 66. tétel
Dugonics András
A' gyapjas vitézek. I-II. könyv.
Pozsonyban és Pesten, 1794. Füskúti Landerer Mihály. |
1t.+(6)+432p.; 1t.+446p. Első kiadás. |
Az Aranygyapjú legendájáról írt tanító regény latinul jelent meg először, 1778-ban. |
Kopott aranyozású, sérült gerincű, korabeli félbőr-kötésben. Szüry: 1028. |