127. árverés - 113. tétel
Dessewffy Emil, gróf
Alföldi levelek (1839-1840) és nehány toldalék (1841).
Budán, 1842. M. Kir. Egyetem. |
(16)+366p. Első kiadás. |
A szerző a mérsékelt konzervatívok egyik vezéralakja volt. E művében a Századunk folyóiratban megjelent cikkeit gyűjtötte össze. Hozzákötve: [Vajda János] Jenő: Egyéni nézetek Pozsony, 1871. Schreiber Alajos ny. 123+XIp. Vajda polgári radikális politikai röpiratát két évvel korábban írta, Ifjú Magyarország címmel, de ez akkor nem jelent meg. Sokáig a szerző kilétét is homály fedte, D. Szemző Piroska oldotta fel tanulmányában az álnevet. Ő állapította meg azt is, hogy a kiadó Heckenast Gusztáv volt. |
Későbbi félvászon-kötésben. Later half cloth. Szentkirályi: D-26. |