127. árverés - 36. tétel
(Gyöngyösi István)
Igaz barátságnak és szives szeretetnek tüköre, mellyben meg-irattatik Philosténesnek, és Florentinának, Egymáshoz való hüséges szerelmek... Ismét Hermiásnak Ezen dologban való nagy szolgálattya... mellyet régi irások fragmentumábúl öszve-szedegetett Z(ólyomi) Sz(abó) J(ános).
(Buda), 1751. (Landerer Lipót Ferenc ny.) |
(6)+122p. |
A szerző talán legritkább kötetének sokáig a szakirodalom előtt is ismeretlen első kiadása. Az ún. Florentina-dráma talán Zrínyi Ilona és I. Rákóczi Ferenc 1666-ban tartott esküvőjére készült, a XVII. századi magyar barokk udvari dráma egyetlen fennmaradt emléke. A kiadója Zólyomi Szabó János volt. A hozzá került kézirat a sok olvasás és hányódás miatt minden bizonnyal sérült lehetett, ezek apró hiányait pótolta, elöljáró beszédet és toldalékot fűzött a munkához. A szakkönyvek a legutóbbi időkig az 1762-es kiadást emlegetik mint elsőt (lásd ÚMIL). Tudomásunk szerint hazai közgyűjteményben egyetlen példány található belőle. |
Korabeli papírkötésben. Contemporary hardpaper. Szüry: 0 |