129. árverés - 136. tétel
(Habsburg) I. Lipót (1641-1705) német-római császár és magyar király saját kezű aláírásával ellátott, latin nyelvű címereslevele.
Az uralkodó Horváth Miklósnak nemességet adományoz. A kihirdetés Pozsony vármegyében történt. A családot Nagy Iván és Kempelen nem említi. Védett darab. Pergamenoklevél, zsinóron függő viaszpecséttel. Kelt: Bécs, 1685. VIII. 23. Kisebb foltokkal, a régi hajtogatás mentén apró sérülésekkel. Díszes, aranyozott keretben. |
Leopold I., King of Hungary. Manuscript document in Latin, autograph signed. Ennobling of the family Horváth. Framed. |