129. árverés - 200. tétel
(Táncsics) Stancsics Mihál(y)
Hunnia' függetlensége
Jena, 1847. G. Schreiber. |
XLI+302p. Első kiadás. |
Táncsics két röpiratában (az előző évben megjelent Népkönyvben és e munkájában) a reformellenzéknél radikálisabb nézeteket fejt ki, a társadalom teljes átalakítását és az Ausztriától való teljes különválást szorgalmazva. A hatóságok eljárást is indítottak ellene, ezért gróf Batthyány Kázmér szlavóniai birtokán, Brodon rejtőzködött. 1847 márciusában elfogták, majd elítélték. 1848. március 15-én szabadította ki a pesti polgárság a budai várbörtönből. |
Aranyozott gerincű, korabeli félvászon-kötésben. Néhány levélen kisebb foltokkal, tintás bejegyzésekkel. Contemporary half cloth. Spine gilt. Some leaves slightly stained. |