129. árverés - 37. tétel
A nagy világ képekben. Közhasznu házikönyv a magyar nemzet anyagi, szellemi javára. Első folyam. Kiadja és szerkeszti Vahot Imre.
Pest, 1855. Emich Gusztáv ny. |
(4)p.+464h. Egészoldalas és szövegközti fametszetekkel gazdagon illusztrált. |
A hét füzetben, havonta megjelenő folyóiratban az irodalmi cikkek mellett természettudományos és földrajzi témájú cikkek is megjelentek. A címmel ellentétben számos magyar helytörténeti írás is helyet kapott benne (Tordai-hasadék, Balatonfüred, Trencsén, stb.), képekkel színesítve. Az irodalmi rész szerzői között találjuk Erdélyi Jánost, Petőfit és Tompa Mihályt is. Ritka. |
Aranyozott gerincű, korabeli félvászon-kötésben. Contemporary half cloth. Spine gilt. Lakatos: 1924. |