131. árverés - 61. tétel
(Dersi Gergely István) Dersius, Stephanus G.
Tractatus theologico-diacriticus. Quatuor Religionum, in Principatu, Transsilvaniae vulgo receptarum, praecipua Capita et Fundamenta complectens, Conceptus et conscriptus... Auctore, ~, Anno Domini M.DCC.XVII. Iam vero Cibinii descriptus per Paullum Húszár, 1761.
Cibinii, 1761. |
430p. |
Mindvégig egy kéz írása, igen szépen kalligrafált munka. A szerző unitárius pap volt többek között a tordai eklézsiában a XVIII. században. Jelen műve csak kéziratban maradt fenn. Az unitárius vallás taglalása, az ellenvetések cáfolataival. |
Korabeli pergamenkötésben, gerincén aranyozott vignettával. Aranymetszéssel díszítve. |