132. árverés - 157. tétel
Szőgyény-Marich László, idősb
~ országbiró emlékiratai. I-III. kötet [egybekötve].
Bp., 1903-1918. Hornyánszky. |
1t. (színes)+XVII+(2)+276+(1)p.+2t.+2 mell. (kihajt. hasonmás)+1t.+XII+360p.+7t.+1t.+X+430p.+7t. |
A szerző konzervatív, császárhű politikus, udvari kancellár volt, mely tisztségéről 1848-ban lemondott. 1849 januárjától a "magyar királyi ideiglenes polgári közigazgatás", vagyis a császári közigazgatás vezetője, ezért birtokait az Orsz. Honvédelmi Bizottmány bírói zár alá helyezte. |
Enyhén kopottas, javított gerincű, korabeli félbőr-kötésben. |