132. árverés - 236. tétel
Istvánffy, (Miklós) Nicolaus
Historia regni Hungariae, post obitum gloriosissimi Matthiae Corvini regis, a quo apostolicum hoc regnum Turcarum potissimum armis barbarae invasum, libris XXXIV. Rerum in Pannonia, Dalmatia, Transylvania, Moldavia, Bosnia, Illyrico...
Viennae, Pragae et Tergesti, 1758. Typis & Sumtibus Ioannis Thomae Trattner. |
1t. (rézmetszetű díszcímlap)+(4)+524+(31)p. |
Istvánffy Miklós nádori helytartó, humanista történetíró fő művének harmadik kiadása. Először 1622-ben jelent meg, majd 1685-ben és 1724-ben is napvilágot látott. Munkája mind a mai napig a XVI. század történetének elsőrangú alapforrása. A XVII-XVIII. század legnépszerűbb hazai történelemkönyve volt. |
Enyhén kopottas, díszesen aranyozott gerincű, korabeli bőrkötésben. Festett előzéklapokkal. A gerincen kis sérülésekkel. Több levélen szúrágás nyomaival. |