132. árverés - 448. tétel
Szalay László
Magyarország története. I-VI. kötet [öt kötetben].
Lipcse -- Pest, 1852-1859. Geibel Károly -- Lauffer és Stolp. |
XIV+(2)+310+XVI+419+(1)p.; XII+594+(2)p.; X+600p.; VIII+550+(1)p.; (4)+480p. Az 1., 3. és 4. kötet címlapja hiányzik. |
A hatodik kötet Petrik szerint a 236. oldalon félbeszakad. Itt ezt követően 241. oldallal folytatódik, majd a végén mondat közben fejeződik be. Mivel a levélen még látszik az eredeti borító maradványa, feltehetően ennyi jelent meg. |
Az első négy kötet díszesen aranyozott gerincű, korabeli félbőr-kötésben, az utolsó modern vászonkötésben. Ez utóbbi eredeti borítója bekötve. Több levél vízfoltos, a hatodik darab utolsó levele sérült, kis szöveghiánnyal. |