Eredeti fényképfelvételek az 1880-as zágrábi földrengés pusztításának nyomairól. A fotókat a zágrábi Ivan Standl készítette. A 6,3-as erősségű földmozgás óriási pusztítást végzett a horvát fővárosban és környékén (a székesegyházat is újjá kellett építeni). Ennek hatására alakult meg — a világon harmadikként — a Magyarhoni Földtani Társulaton belül a Magyar Földrengési Bizottság.
Korabeli egészbőr díszmű-kötésben. Tábláit aranyozott és vaknyomású lénia keretezi. Első táblájának sarkait és közepét cizellált, áttört rézveretek ékesítik. A hátsó táblát réz csúszógombok védik a kopástól.