141. árverés - 74. tétel
Tiszavárkonyi leány emlékkönyve a XIX. század elejéről.
44 beírt oldal+10 kép. |
A bájos kis könyvecske kötése szerint egy B. K. monogramú leányé volt. Családi nevére nővére, Böszörményi Klára aláírásából lehet következtetni. A bejegyzések legnagyobb része 1820-ban keletkezett, főként Tiszavárkonyban és Szirákon, de található közöttük debreceni is. A műfaj szokásainak megfelelő, magyar nyelvű szövegek között meglepően sok német és egy francia bejegyzés is olvasható. A kötetet számos kis festett akvarell ékesíti. |
Enyhén kopottas (zöld színű), korabeli bőrkötésben, papír védőtokban. |