154. árverés - 301. tétel
Cassoviae, (1744.) Typis Academicis Societatis Jesu. |
(62)p. A kötet vége hiányzik. |
Hozzákötve:
(Allmanach auf das Jahr 1745) (28)p. E kiadványt nem sikerült azonosítani. Hiányzik a címlap és a végéről több levél, a hónapképeket kivágták a naptártáblákból. |
Sérült gerincű, kopott aranyozású, gazdagon díszített bőrkötésben. Az előtáblán felül supralibros található 1745-ös évszámmal. Alatta ovális keretben a magyar címer és a betlehemi jelenet látható. A négy sarokban címerek (az osztrák, az erdélyi, valamint feltehetően a tulajdonoshoz köthető további kettő) helyezkednek el. A háttábla hasonló motívumokból épül fel, de itt a tulajdonosjegy helyén bibliai kép, alatta pedig az osztrák császári címer áll. |