156. árverés - 173. tétel
Norimbergae, 1664. Mich. & Joh. Fried. Endter. |
1t. (rézmetszetű díszcímlap)+(6)+407+(7)p. A díszcímlap+65 levél (köztük -- egy kivétellel -- a rézmetszetű képek is) másolattal pótolva. |
A Nádasdy Ferenc országbíró saját költségén és ajánlásával megjelent királykép-sorozat az egyik legnevezetesebb magyar illusztrált munka. A hun és magyar vezérektől egészen I. Lipót trónra lépéséig követi királyaink történetét rézmetszetű képekkel gazdagítva. Alakjai számos későbbi ábrázolás ihletőivé váltak. A kötetben található királyverseket a jezsuita Lanzmár Ferenc, Nádasdy udvari lelkésze írta. |
Restaurált, XVIII. századi bőrkötésben, megkötő szalagokkal. |
RMK III 2254.; Apponyi: 863. |