156. árverés - 421. tétel
Kossuth Lajos
Felelet gróf Széchenyi Istvánnak ~tól
Pest, 1841. Landerer-Heckenast. |
(4)+244p. Első kiadás. |
Széchenyi talán legnagyobb vihart kiváltó műve volt az ugyanebben az évben megjelent Kelet népe, amelyben a szerzőt támadja. Erre válaszolt e munkájában Kossuth, aki mellett a kor számos neves politikusa megszólalt, köztük Wesselényi, Deák és Eötvös József, sőt még a Széchenyi feltétlen hívének számító Fáy András is bírálta miatta mentorát. Kettejük vitája egészen 1848-ig tartott. |
XX. századi félvászon-kötésben. |
Szentkirályi: K-76.5. |