156. árverés - 423. tétel
Szemere, (Bertalan) Barthélemy de
La question Hongroise (1848-1860). Par ~ ancien ministre-president de Hongrie. Deuxiéme édition.
Paris, 1860. E. Dentu. |
164p. |
A francia közvélemény felvilágosítására szánt mű első kiadása is ugyanebben az évben látott napvilágot, 1600 példányban. A szerző III. Napóleonnak is küldött belőle egy tiszteletpéldányt, a szintén ekkor megjelent angol nyelvűből pedig lord Palmerston miniszterelnöknek. |
Aranyozott gerincű, korabeli félvászon-kötésben. |