156. árverés - 471. tétel
Confessio fidei exhibita invictiss. imper. Carolo V. caesari aug. in Comitiis Augustae. Anno 1530. Addita est Apologia Confessionis diligenter recognita. Et confessio doctrinae ecclesiarum Saxonicarum, scripta Anno 1551. Ut Synodo Tridentinae exhiberetur.
Witebergae, 1573. Johannes Lufft. |
(8)+311 lev. Az előszó utolsó levelének verso-ján egészoldalas, színezett fametszetű képpel. |
A mű az ágostai hitvallás mellett Melanchton "Apologia confessionis Augustanae..." című munkáját is tartalmazza. |
Kopottas, préselt, korabeli, datált (1574) disznóbőr-kötésben. A kötéstáblák közepén, téglalap alakú keretben V. Károly képével. A kötés elvált a könyvtesttől, amelyből két levél kijár. A levelek második felének felső részén folttal. A címlap alján egy csíkot levágtak, ez a szöveget nem érinti. |
VD16 C 4726.; BNH Cat 0 |