157. árverés - 184. tétel
Naphegyi Gábor
Among the Arabs. A narrative of adventures in Algeria
Philadelphia, 1869. J. B. Lippincott & Co. |
1t. (a szerző kőnyomatú arcképe)+252p. A címlapon ajánló sorokkal: |
"To Mrs Jane Watson with complts of the author. New York June 24th 73."
A magyar származású szerző a kor rendkívül izgalmas, szélhámos-kalandor figurája volt. Sonnenbergként született, 1846-ban hagyta el Magyarországot, majd rövid kis-ázsiai kalandozás után Marseille-ben megismerkedett a franciák ellen harcoló Abd-el Kader kabil emír német származású bizalmasával. Az ő hívására utazott Algériába, az ott töltött idő emléke ez a kötet. Később az USA-ban Kossuth magántitkárának is kiadta magát, üzleti csalások miatt több eljárás indult ellene. |
Aranyozott gerincű, kiadói vászonkötésben. |