158. árverés - 427. tétel
Schraud, (Ferenc) Franciscus
Historia pestis Sirmiensis annorum MDCCXCV et MDCCXCVI. Tom(i) I-II.
Budae, 1802. Reg. Univ. Pest. |
LXVI+202p.+X kihajt. mell. (Czetter Sámuel rézmetszetei); 337p.+2 kihajt. mell. A második kötet nyolc levele kihajtható, az első kötet címlapja hiányzik. |
A mű három kötetben teljes. Az 1795-1796-ban pusztító szerémségi pestisjárvány története. A szerző a pesti egyetem professzora volt, őt bízták meg a kór elleni küzdelem irányításával. Gyors és határozott intézkedéseinek (köztük vesztegzár elrendelésének) köszönhető, hogy sikerült a betegség továbbterjedését megakadályozni és viszonylag hamar legyőzni. Elismerésként az udvar országos főorvossá nevezte ki, és nemesi címet is kapott. |
Enyhén kopottas, korabeli bőrkötésben. Az első kötet néhány levele vízfoltos, a második darab gerincén kis sérüléssel. |
Győry: 170. old. |