159. árverés - 19. tétel
(Nyáry) Nyári Albert (báró)
A' magyar forradalom napjai. I-II. füzet [egybekötve].
Pesten, 1848. Magyar Mihály. |
1t. (Vasvári Pál mellképe)+30+(2)p.+1t. (Bulyovszky Gyula mellképe)+(1)+34-64p. |
A ritka mű szerzője a márciusi ifjak egyike, később neves történész volt.
Hozzákötve:
Posthumus István az utolsó Árpád-király atyja. Életrajz.
Pest, 1869. "Athenaeum" ny. 21p.
Hozzákötve:
Óváry Lipót:
Báró Nyáry Albert emlékezete. Különlenyomat a "Századok"-ból.
Bp., 1886. Athenaeum ny. 15p. |
Kopott aranyozású, későbbi félbőr-kötésben. |