159. árverés - 31. tétel
G(vadányi) J(ózsef), gróf
A' mostan folyó török háborúra tzélozó gondolatok, melylyeket ~ Magyar Lovas Generális Ő Nagysága írt 1789. esztendőben. Mostan pedig a' vitézkedni kívánó magyar ifjaknak kedvekért, egyszersmind a' nemes bandériumokból a' Márs Mezejére ki-szállani vágyódokért közre botsáttatott.
Pozsonyban és Komáromban, 1790. Weber. |
XII+308p. Első kiadás. A címkép másolattal pótolva. |
Nagyrészt német források alapján íródott hadtudományi munka. A szerző egyik legritkább műve. |
Díszesen aranyozott gerincű, XX. század eleji félbőr-kötésben. Egy levele (107-108p.) javítva. |