159. árverés - 68. tétel
Kazinczy Ferentz (ford.)
Geszner' Idylliumi. Forditotta ~.
Kassán, 1788. Füskúti Landerer Mihály. |
(24)+280p. A címlapon rézmetszetű vignettával. Első kiadás. |
A svájci író nagy hatással volt Kazinczyra, aki több művét is lefordította. Ezt a munkát 1782-ben kezdte el, majd elkészülte után elküldte Bárótzi Sándornak és Ráday Gedeonnak bírálat céljából. |
Díszesen aranyozott gerincű, XX. század eleji félbőr-kötésben. |
Poss.: Glitzke Sándor gyűjteményi bélyegzőjével. |