146. árverés - 340. tétel
Kuthy Lajos
Hazai rejtelmek. Regény. I-II. kötet.
Pesten, 1846. (Emich.) |
(2)+560p.; 629+(3)p. Első kiadás. |
Kuthy fő műve, az első magyar bűnügyi regény. Szerzője a gyáralapító társaság titkára, majd Batthyány Lajos gróf szolgálatába állt. A kötet hatalmas sikert aratott, nagy hírnevet szerezve írójának. Antiszemita felhangjai miatt máig ellentmondásos a megítélése. |
Aranyozott gerincű, XX. századi félbőr-kötésben. Az egyik kötet gerince javítva. |
Szüry: 2721. |