154. árverés - 302. tétel
Tyrnaviae, (1714.) Typis... Academ. Soc. Jesu. |
(52)p. Darabunk utolsó 11 levele hiányzik. |
Sérült gerincű, enyhén kopott, aranyozott nagyszombati bőrkötésben. A táblákat kettős léniából és fogazott motívumból összeállított keretek osztják három, eltérő mezőre. A legkülső, keskeny keretet görgetővel készült növényi indasor alkotja. A szélesebb belső keretben egymással szembe fordított, csigavonalban végződő C idomok sorakoznak. A középtábla sarkait egyes bélyegzőkből összeállított és C idomokkal lezárt legyező motívumok díszítik. Közepét szintén C formákkal övezett, körré nyitott legyező foglalja el. Az aranyozás kis mértékben megkopott, az elő és háttábla elvált egymástól. |