154. árverés - 303. tétel
Tyrnaviae, (1731.) Typis Academicis, per Fridericum Gall. |
(68)p. Az utolsó 19 levél hiányzik. A naptártáblák közé kötött üres lapokkal. |
Enyhén kopott, gazdagon díszített nagyszombati bőrkötésben. A táblákat dupla lénia keretezi, a középmezőket elöl és hátul külön bélyegzővel a királyi pár mellképe ékesíti, babérkoszorúval övezett, ovális mezőben. Körülöttük -- növényi ornamensek közt -- az uralmuk alatt álló országok címere sorakozik. Az előtáblán felül téglalap alakú mezőben az osztrák császári címer, hátul ugyanúgy elhelyezett, nehezen kivehető, szimbolikus kép látható. Ezek két oldalára a pajzsra helyezett osztrák, illetve a magyar címert helyezték. Növényi mintával díszített, gazdagon aranyozott előzéklapokkal. |