123. árverés - 162. tétel
Tympius, Matthaeus
Aureum speculum principum, consiliariorum judicum, consulum, senatorum, et aliorum magistratuum cum Ecclesiasticorum tum Politicorum omnium
Coloniae Agrippinae, 1617. P. Henning. |
(32)+1024p. |
Fejedelmi tükör. Az elülső kötéstáblán F. E. A. A. monogram olvasható, alatta Tirol, Stájerország és Karintia főhercegének címere áll, a hátsó táblán található koronás-oroszlános címer pedig cseh kapcsolatra utal. Ezek alapján a kötet kiadási évét figyelembe véve valószínű, hogy tulajdonosa II. (Habsburg) Ferdinánd lehetett, akit ekkor választottak meg cseh, majd a következő évben magyar királlyá (később német-római császár is lett). |
Restaurált, korabeli, aranyozott bőrkötésben. A táblák széleit léniák között barokk volutás és növényi ornamens szalag keretezi. A belső mező sarkaiba nyomott bélyegzők mellett elől a tábla középdíszét aranyozott címerkép adja. A gerincet három dupla borda osztja fel, a mezők közepébe összeforgatott csigavonalas levélmintás egyes bélyegzők láthatók. A könyvtestet aranymetszés díszíti. Gilt contemporary leather. Restored. This copy probably belonged to Ferdinand II, as can be judged from the coat-of-arms and the monograms on the cover. VD17 3:008423Z |