159. árverés - 169. tétel
Teleki László, gróf
Kegyencz. Szomorújáték öt felvonásban.
Pest, 1841. Heckenast. |
(4)+151p. Első kiadás. |
Az elsősorban politikusként ismert, tragikus sorsú szerző egyetlen nyomtatásban megjelent munkája. Még ugyanebben az évben bemutatták a Nemzeti Színházban. Számos kiadást ért meg. Széchenyi és Kossuth Kelet népe körüli vitája és a Pesti Hírlap megjelenése évében született darab a római korban játszódik. Teleki a politikai célok és eszközök, a közéleti szereplés és az elhivatottság kérdéseivel foglalkozik. A mű nagy visszhangot váltott ki, kritikát írt róla Bajza, Kölcsey és Vörösmarty is. Többen átdolgozták (Illyés Gyula szinte átírta az eredetit). |
Aranyozott gerincű, XX. század eleji félbőr-kötésben. Szép példány. |
Szüry: 4494. |