159. árverés - 96. tétel
Madách Imre
Az ember tragédiája. Drámai költemény. (Második tetemesen javitott kiadás.)
Pest, 1863. Emich G. |
(2)+218p. |
Az első kiadás megjelenését követően Arany felkérte Szász Károlyt arra, hogy készítsen részletes elemzést és bírálatot a műről. Ennek nyomán Madách újabb javításokat tett a szövegben, és a második kiadás már ezekkel a változtatásokkal látott napvilágot. Ez — a költő életében kiadott utolsó — változat szolgál alapjául azóta is minden későbbi közlésnek. |
Díszesen aranyozott gerincű, XX. század eleji félbőr-kötésben. Az eredeti borító bekötve. Szép példány. |
Szüry: 2873. |