143. árverés - 33. tétel
Alt, Rudolf
Pesten, 1845. Hartleben. |
67+(2)p.+34t. (díszcímlap+ajánlás+32 látkép) |
Jacob és Rudolf Alt munkái nagy hatással voltak a magyar városábrázolás alakulására. Különösen a fiú, Rudolf részletes, pontos rajzai, festői hatású városképei töltöttek be jelentős szerepet a városkép-lithographia fejlődésében. Magyar szempontból ez az egyik legfontosabb művük, a fővárosról megjelent első önálló képes album. A kőnyomatokat Rudolf Alt rajzai nyomán Franz Xaver Sandmann készítette. |
Kopott aranyozású, kiadói vászonkötésben. |