152. árverés - 101. tétel
Mailáth, (János gróf) Johann Graf
Die Religionswirren in Ungarn. I-II. Bände.
Regensburg, 1845. G. Joseph Manz. |
IV+(1)+6-580+(4)p.; 600+(4)p. |
Díszesen aranyozott, XIX. századi félpergamen-kötésben. Hollnsteiner udvari könyvkötészetében készült. Márványozott előzéklapokkal és lapszélekkel. |
Poss.: A kötet Habsburg Lipót Szalvátor főherceg híres könyvtárát, a "Weisse Bibliothek"-ot ékesítette. A gerincen a tulajdonos aranyozott címerével, a címlap verso-ján pedig pecsétjével. |