152. árverés - 124. tétel
(Domby) Dombi Sámuel, g(álfalvi)
Bába mesterség, melly irattatott, kérdésekben és feleletekben foglaltatott, a' tekintetes, nemes, Borsod vármegyei bábáknak, hasznokra
Posonyban, 1772. Landerer Mih. |
(12)+104p. |
Az első önálló magyar bábaképző tankönyv, amely hat évvel követte Weszprémi István németből fordított munkáját. Szerzője Borsod vármegye főorvosa, a hazai gyermekgyógyászat egyik úttörője volt. Rendkívül ritka mű, tudomásunk szerint az elmúlt mintegy fél évszázadban nem szerepelt árverésen. |
Kopottas, korabeli félbőr-kötésben. |
Győry: 120. old. |