152. árverés - 68. tétel
Kner-klasszikusok. 1-12. kötet.
Gyoma, 1921. Kner Izidor ny. |
4. Lilla, Anakreoni dalok... Anthológia Csokonai Vitéz Mihály költeményeiből
5. Katona József: Bánk bán. Dráma öt szakaszban.
6. A merengőhöz. Anthológia Vörösmarty Mihály legszebb költeményeiből.
8. Vörösmarty Mihály: Csongor és Tünde. Színjáték öt felvonásban.
9. Dalaim. Anthológia Petőfi Sándor legszebb költeményeiből.
10. Petőfi Sándor: János vitéz, A helység kalapácsa, Bolond Istók, Az apostol.
11. Aurora. Anthologia a magyar költészet fénykorából.
12. Madách Imre: Az ember tragédiája
A sorozat szerkesztője Király György volt, a tipográfia és a kötés tervezése Kozma Lajos nevéhez fűződik. Háromféle kötésben készült, ez az 50 példányos luxusváltozat egyik darabja. |
Díszesen aranyozott gerincű, kiadói félbőr-kötésben. A gerinceken apró kopásnyomokkal, ettől eltekintve szép sorozat. Papírtokban. |
Lévay -- Haiman: 1.298-1.309/C. |