152. árverés - 8. tétel
Lamartine, A(lphonse) de
Graziella. Illustrations de Brunelleschi.
Paris, (1931.) L'edition d'art H. Piazza. |
184+(2)p.+55t. (részben színes) Lapszámozáson belül számos egészoldalas táblával és szövegközti rajzokkal. Ezek mindegyike színes. |
Darabunk a 35 luxuspéldány egyike, a 23-as számot viseli. Ezekben minden illusztráció külön is szerepel, fekete-fehér, illetve színes változatban. Emellett a kötet elején egy eredeti, szignált akvarell is található. |
Egyedi, aranyozott bőrkötésben. Az előtáblát női alakot formázó, bőrintarziával készült, besüllyesztett kép ékesíti. Kiemelését aranyozott, vaknyomásos, egymást keresztező, átlós vonalak biztosítják, melyek a háttáblán és a gerincen is megjelennek, utóbbin a négy álborda között kaptak helyet. A bőrnyílásos előzék tükre zöld bőrből készült. Ezen aranyozott léniákkal rombuszt és háromszöget formázó mezők kerültek kialakításra, amelyek közül néhányat különböző színű virágmotívumok díszítenek. A dupla francia előzék első szennylapja elöl zöld moaré-selyem, hátoldala és második szennylapja egyedi színezésű papír. A könyvtestet aranymetszés ékesíti. A kötet védelmét félbőr, álbordás pallium és tok biztosítja. |