Venetiis, 1493. 13. kalendas Januarias. per Bonetum locatellus. |
impensis... Octavianio scoti. (2)+152 lev. Számos szövegközti fametszetes ábrával. |
A korszak legfontosabb asztrológiai szöveggyűjteménye, amely Ptolemaiosz alapvető, főként Tetrabibloszként emlegetett munkája mellett a téma akkori legmeghatározóbb szövegeit tartalmazza. A mű a XV. század végi elméleti asztrológia fő forrása volt. Egyes vélemények szerint jelentős hatást gyakorolt Kopernikuszra is. Ezt alátámasztja az is, hogy 1496-1500 között Bolognában a neves csillagász, Domenico Maria Novara da Ferrara volt a mestere, akinek egyetlen fentmaradt könyve épp ez a kötet volt. A Hermész Triszmegisztosz, Bethem, Meshala és Zahel műveivel kiegészített teljes szöveg ekkor jelent meg első alkalommal, 1484-es első kiadása csak a Quadripartitumot és a Centiloquiumot tartalmazta. |
Sérült gerincű, korabeli félbőr-kötésben. A zárókapcsok hiányoznak. Az első néhány levél alsó sarkán nedvességfolttal. |
ISTC ip01089000.; GW M36394.; CIH 2867. |